Co to znaczy być silniejszym?

0

Czym jest siła? Skąd pochodzi, skąd się bierze i co wnosi? Czy to część codziennie zrobionej nikomu nie potrzebnej solidnej roboty? Czy może radością z tego co robimy tu i teraz?

Zdaje się, że nie zawsze. Siła to coś co masz w sobie, ale jej prawdziwość ukazuje się, gdy możesz coś zmienić.

Często zastawiam się co ja robię tu i co z tego wynika. Zazwyczaj wszystko kończy się i zaczyna na satysfakcji. Jakby spojrzeć w piramidę potrzeb Masłowa to rzekłbym, że za każdym razem osiągam szczyty wchodząc na stopień – samorealizacja. Może jednak nie zawsze, ale staram się koncentrować na tym co daje mi siłę. Nie jest to zawsze i przede wszystkim sport, ale wystarczy czasem słońce i zimna woda w strumyku w którym można się położyć i doświadczyć całego mnóstwa wrażeń.

Piramida_potrzeb

Ostatnio zrozumiałem, że mogę coś wnieść w życie innych.

Czym?

Symbolem.

Symbol to coś co mnie nic nie kosztuje, ale dla innych może mieć ogromną wartość. Może wnosić więcej pozytywnego w życie innych niż w moje codzienne rozterki o tym: co ja robię tu i tera. Takim oto sposobem wpadłem przez przypadek podczas jednej rozmowy na pomysł, że jak się uda to przekażę nagrodę za ukończone zawody UltraMan dla Fundacji:

Tak dla transplantacji

Symbol=Siła=?

Jeśli szukamy w życiu przykładów i inspiracji do bycia lepszym to czego nie zacząć od siebie?

Swoich sport, life, inspiration guru mam całe mnóstwo. Imponujące są ich wyniki, pasja, zaangażowanie i ciężka praca jaką wkładają w to co robią. Dla nich najważniejsze są wyniki, bo to ich praca. W ten sposób dają siłę innym. Ja mogę postarać się o wynik, ale nie skontroluję go w takim stopniu jak mistrzowie. Dlatego mam zacną intencję ukończenia zawodów z jak najlepszym rezultatem i przekazania nagrody za ukończone zawody (jeśli oczywiście się uda) jako symbolu dla ludzi którzy potrzebują drugiego człowieka w tym czasie najbardziej. Póki moje serce jest jak dzwon niech wiedzą, że są ludzie którzy o nich pamiętają i w decydującym momencie będą mogli na nich liczyć.

Intencja = Siła

Dążyć do celu aż staniesz się mistrzem? Mistrzem, ale tylko dla siebie bez względu na wynik. Mistrzostwo to stan umysłu, ale czym jest mistrzowski stan umysłu bez odpowiedniego zdrowia, ćwiczeń, kimy i przede wszystkim dobrej karmy którą przekazujemy innym?

Chcąc być mistrzem trzeba mieć intencję, a to będzie siła! Be Strąker!

Hasło na koniec:

„Cokolwiek robisz rób to z sercem”

Fotki: Piramida

(Visited 261 times, 1 visits today)

About author

Adam Sułowski

Adam Sułowski to Ultra Triathlonista, Organizator Hunt Run - Polowanie na Biegaczy, autor Ultra Kukbuk StrąkMan'a i Time 2 Tri i przede wszystkim StrąkMan. Moim celem numer jeden jest wyścig na dystansie UltraMan - 10km pływania, 421km jazdy na rowerze, 84km biegu. Planem numer jeden są Mistrzowstwa Świata UltraMan na Hawajach. Misją jest znalezienie balansu w życiu między tym co nierealne i osiągalne poprzez przemierzanie drogi z punktu A do punktu B. Coraz częściej dostrzegam jednak, że: "Sztuka życia polega na tym by cieszyć małym, a wytrzymywać najgorsze." W.H. Double IronMan Finisher - 7,6km pływania + 360km jazdy na rowerze (avs 31,1km/h) + 84km bieganie - 23h53min! UMUK Finisher- 10km pływania + 421km jazdy na rowerze + 84 bieganie

No comments

Przeczytaj także

0

Your Cart