Jak ulepszyć wodę w 30 sekund

0

Każdy co i rusz pitoli – przydriń więcej wody, może za mało pijesz, musisz uzupełnić te elektolyty. Dzięki elektrolitom lepiej funkcjonuje ciało, a więc też muskuł i nerwy. Mamy w ciele wszyscy różne „kiszki” odpowiedzialne za kolejne funkcje. Jeśli chodzi o elektrolit to nerki są regulatorem owych prądów. Nerki też jako pierwsze wysiadają w momencie gdy organizm jest już maksymalnie przyduszony wysiłkiem. Nie są w stanie najnormalniej wświecie więcej pracować na tak dużych obrotach. Objawia się to szczaniem na brązowo. Taka sytuacja występuje w momencie, gdy nerki słabo filtrują krew by pozbywać się tego co niepotrzebne. Jeśli jest się bardzo odwodnionym do sika się mało i koncentratem mówiąc kolokwialnie. Jeśli z ciała wylewa się dużo wody tzn. że jest się dobrze nawodnionym, ale nie chodzi też o to by przesadzać do tego stopnia żeby to robić co 30-60min. Tu mamy przykład przy piciu browarków gdzie taki efekt łatwo zaobserwować. Zatem nie pij też nadmiernie dużo.

Bardzo dużo na temat dużego wysiłku naczytałem u amerykańskich Ultrasów – runner’ów. Zazwyczaj pisali o tym, że podstawowy i klasyczny błąd to picie za mało. Jakież to oczywiste, że pić trzeba, ale jakoś bywa tak, że ciężko w siebie wdusić czasem łynia podczas wysiłku lub nie chce się poprostu wstać do pokoju obok po szklankę.

Mała dygresja: Skąd pomysł żeby doprowadzać się do takiego stanu odwodnienia i ekstremalnego wysiłku że ciało już nie chce i daje ku temu sygnały wręcz na zewnątrz? Myślę, że on tożsamy z weekendowym mocnym spotkaniem ze znajomymi z tym, że w pierwszym przypadku mamy do czynienia z celem, żeby podczas finalnej próby nie zawieść siebie i udowodnić sobie YES I CAN.

„Wygrywa ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”.

Napoleon Hill

To by było tyle gwoli wstępu przejdźmy do meritum. Odkryj prosty sekret uzdatniania wody.

30 Sekund na ulepszenie wody

Właściwości uzdatnionej wody: oczyszczające, wzmacniające i nawadniające.

  • Klasyczna cytryna naturalnie oczyszcza ciało, przez co lepiej funkcjonują wszystkie układy. Wyciskając cytrynę wygrzeb cały miąsz. Dodaj tylę ile lubisz. Jeśli używasz ekologicznych możesz zetrzeć również skórkę z cytryny po czym wrzucić cała resztę do pojemnika z wodą z którego będziesz pił. Cytrus chroni także ciało przed toksynami i chemikaliami w jedzeniu.

10sekund: odkrajasz2-3 kawałki cytryny lub wyciskasz i wrzucasz do pojemnika z wodą.

  • Imbir zapewnia lepsze procesy trawienia i łagodzi skutki ciężkich treningów. Wpływa rozgrzewająco. Imbir to również mocny środek przeciw zaflegmiający i antybakteryjny. Stosowany przez osoby z problemami żołądkowymi.

10sekund: odkrajasz 2-3 kawałki imbiru lub wsypujesz suszony do pojemnika z wodą

  • Skórka z pomarańczy to również witamina C, A i wapń. Co więcej pomaga mnożyć się dobrej florze bakteryjnej. W niej znajdziesz również flawonoidy obniżające cholesterol.

10sekund: obierasz mandarynkę lub odgryzasz skórkę z pomarańczy (ja tak robie) i wrzucasz do pojemnika z wodą

  • Wypij przynajmniej 1,5L wody z tymi dodatkami
  • Jak nie masz czasu na wyciskanie i obieranie po prostu odkrój po kawałku wszystkiego i wrzuć do butelki.

Opcje: Imbir i ewentualnie skórkę  pomarańczy, można zalać gorącą wodą. W ten sposób wdusisz więcej smaku do wody. Miąsz z cytryny i pomarańczy wtedy lepiej dodać dolaniu mineralki żeby nie zabić witamin ciepłem. Dobre to też na długi wysiłek. Pomarańcze wtedy dobrze zblendować żeby sok mógł lepiej płynąć  przez bidon.

Podsumowanie: Czyż to nie jest zajebiste? Woda też może smakować. Dodawaj to wszystko też do kawy, herbaty i innych napojów. Niewiele kosztuje, a dobrze smakuje!  Dostarczasz również w ten sposób organizmowi więcej enzymów. Co więcej można by wymyślać jeszcze całe mnóstwo innych dodatków i pisać czego to nie zrobi, ale lepiej skupić na trzech klasycznych.

Magiczny eliksir sprawi, że po tygodniu zobaczysz, że Twoja skóra całkiem też inaczej wygląda. Ja to gwarantuję. Zamiast pić czystą, białą cały dzień, lepiej dodaj takie proste i tanie dodatki. Poza tym przypomnij sobie o ile lepiej się czujesz po imprezie jeśli spożywasz dużo witaminy C.

(Visited 1 735 times, 1 visits today)

About author

Adam Sułowski

Adam Sułowski to Ultra Triathlonista, Organizator Hunt Run - Polowanie na Biegaczy, autor Ultra Kukbuk StrąkMan'a i Time 2 Tri i przede wszystkim StrąkMan. Moim celem numer jeden jest wyścig na dystansie UltraMan - 10km pływania, 421km jazdy na rowerze, 84km biegu. Planem numer jeden są Mistrzowstwa Świata UltraMan na Hawajach. Misją jest znalezienie balansu w życiu między tym co nierealne i osiągalne poprzez przemierzanie drogi z punktu A do punktu B. Coraz częściej dostrzegam jednak, że: "Sztuka życia polega na tym by cieszyć małym, a wytrzymywać najgorsze." W.H. Double IronMan Finisher - 7,6km pływania + 360km jazdy na rowerze (avs 31,1km/h) + 84km bieganie - 23h53min! UMUK Finisher- 10km pływania + 421km jazdy na rowerze + 84 bieganie

No comments

Przeczytaj także

0

Your Cart