Co zabrać na podróż rowerową? Stringi czy gacie po tacie – pytania

0

Dostałem pytanie co zabrać ze sobą w podróż rowerową. Temat jest bardzo rozległy i pisałem kiedyś poradnik na temat tutaj. Zacząłem już odpisywać na wiadomość, ale stwierdziłem, że fajnie byłoby coś napisać na bloga. 

Upgrade

Trochę zjadała niemoc i stres przez ostatnie tygodnie. Okazało się że rzepka po 6 tygodniach w ogóle się nie zrosła. Mięśnia czworogłowego nie widać i zupełnie noga się nie zgina – lipa jak siemasz. No, ale przyszedł przełom parę dni temu i wychodzę już jakimś cudem na prostą bez operacji, która załatwiłaby większość moich marzeń raz na zawsze.. Radość niebywała. Wpis dedykuję dla osób, które czytają mojego bloga, a ostatnio tu nic nie znajdowały.

Przejdźmy do konkretów

Wracając jednak do pakunku na wyprawkę rowerową to postanowiłem sporządzić listę pytań, która powinna utorować jakoś Twoje myślenie. Myślę, że przeczytanie pytań pozwoli Ci samodzielnie odpowiedzieć  sobie na pytanie czego Ci potrzeba. Dzięki tym pytaniom sam/a odpowiesz sobie czego potrzebujesz i co zabrać ze sobą. Na pierwszy wyjazd weźmiesz za dużo klamotów, ale ważne żebyś ruszył/a.

Uwaga lecimy z pytaniami:

 1. Jak daleko jedziesz i czy faktycznie Ci sie chce?
 2. Czy nie przesadziłeś/aś tempem, dystansem i sie nie zesrasz na dzień dobry?
 3. Ile czeka Cię nocy i czy nie przestraszysz się się kimy w dzikim lesie? (polecam mój krótki post na Fb z pierwszej kimy w dziczy ;-))
 4. Jakim rowerem jedziesz i? Sprawdź sobie Heinza Stucke – wciąż żywą legendę jeśli chodzi o podróże rowerem. Muszę kupić sobie jego książkę, sprawdź jego profil na feju
 5. Cz masz podstawowy sprzęt typu kask, lampki, okular? 
 6. Jedziesz z sakwami czy plecakiem?
 7. Masz bagażnik? (ciężki plecak powoduje ze dupa włazi w siodełko)
 8. Będziesz spał w namiocie czy na noclegach?
 9. Jaki jest cel podróży – trening czy turystyka? 
 10. Stołujesz się na mieście czy sam przygotujesz sobie jedzenie pieknych okolicznościach przyrody?
 11. Co będziesz jeść w ciągu dnia? Na lipie daleko nie pociągniesz.
 12. Ile dni będzie trwała podróż? Rok, dwa trzy czy jedna lub dwie noce?
 13. Jedziesz sam czy z peletonem? Sam poznasz więcej ludzi i będziesz mieć więcej przygód.
 14. Którędy będziesz jechał? Fajnie jedzie się bez dokładnego planu 😉
 15. Ile ubrań na zmianę potrzebujesz? – odpowiedź powinna brzmieć mało 😉
 16. Jak bardzo zimno będzie? Czasem słonće, czasem deszcz.
 17. Czy zrobiłeś/aś serwis na rower? Jak nie to fajnie by było nie mieć „dwóch lewych ręcy” 
 18. Co może się popsuć w rowerze? może nawet pęknąć rama – haha
 19. Jakim budżetem dysponujesz i ile potrzebujesz na w razie czego?
 20. Czy kupujesz ubezpiecznie? Mi ostatnio mega się przydało kiedy ściągali mnie biznes klasą z Tajlandii
 21. Z jakich dodatkowych atrakcji będziesz korzystać w trakcie podróży?
 22. Jakiego rodzaju dokumenty mogą być potrzebne?
 23. Jak będziesz ładował/a telefon? 
 24. Mając ze smartfona poradzisz sobie zawsze i wszędzie 😉

Pytanie pomocnicze sporządzone. Myślę, że odpowiedziałeś/aś sobie sam/a na wiele pytań. Jakbyś chciał/a żeby rozwinąć któryś z punktów to daj znać chętnie zrobię dokładny risercz. 

2016 mój sezon adventure!

Ja ten sezon mam można powiedzieć śmiało zmarnowany jeśli chodzi o starty i ściganie – łezka w oku się kręci jak patrzę na poprzednie lata – a teraz z chęcią patrze i oglądam stare wspaniałe dzieje. Wcześniej tak tego nie przeżywałem, bo nie miałem czasu się zatrzymać. Trochę przy okazji zrobiłem się zgorzkniały i nie płynie przeze mnie wielki entuzjazm – efekt siedzenia w domu na kanapie. Mam czas teraz na inne rzeczy, ale czasem zwykłego chodzenia mi brak. Niestety, ale dopiero teraz po wszystkim uświadomiłem sobie, że jest dupa. Ten sezon jeśli w miarę szybko uda mi się wrócić do jakiegokolwiek przemieszczania zamierzam przeznaczyć na różnego rodzaju adventures. To będzie lekiem na dziada, który teraz we mnie siedzi. Na moją mózgownice najlepiej działa dużo tlenu i wszechstronne zajęcia. 

Cel numer jeden – Ogarnąć sztukę latania na nowo.

Poniżej jeszcze filmik z tego co zabrałem na podróż po Tajlandii

Warszawa, 21maja 2016

 

(Visited 628 times, 1 visits today)

About author

Adam Sułowski

Adam Sułowski to Ultra Triathlonista, Organizator Hunt Run - Polowanie na Biegaczy, autor Ultra Kukbuk StrąkMan'a i Time 2 Tri i przede wszystkim StrąkMan. Moim celem numer jeden jest wyścig na dystansie UltraMan - 10km pływania, 421km jazdy na rowerze, 84km biegu. Planem numer jeden są Mistrzowstwa Świata UltraMan na Hawajach. Misją jest znalezienie balansu w życiu między tym co nierealne i osiągalne poprzez przemierzanie drogi z punktu A do punktu B. Coraz częściej dostrzegam jednak, że: "Sztuka życia polega na tym by cieszyć małym, a wytrzymywać najgorsze." W.H. Double IronMan Finisher - 7,6km pływania + 360km jazdy na rowerze (avs 31,1km/h) + 84km bieganie - 23h53min! UMUK Finisher- 10km pływania + 421km jazdy na rowerze + 84 bieganie

No comments

Przeczytaj także

Cmoknij Pana w obwarzana

Na zdrowie! Rehabilitacja jest trudniejsza niż jakiś tam trening. Trening to wychodzisz i robisz i wszystko zależy od Twojego nastawienia jak bardzo Ci się chce. ...
0

Your Cart